Samochód do leasingu z wykupem – jaki będzie najlepszy?

Chcesz zdecydować się na leasing samochodu z jego późniejszym wykupem? W takim przypadku pamiętaj o tym, żeby wybrać odpowiedni pojazd. Czym powinien cechować się samochód przeznaczony do leasingu z wykupem?

Samochód do leasingu z wykupem – jaki będzie najlepszy?

Leasing pozwala przedsiębiorcom na uzyskanie pojazdu na korzystnych warunkach. Jest on wtedy udostępniany przez firmę leasingową w ramach systematycznej opłaty rat leasingowych. Po zakończeniu umowy przedsiębiorca może zdecydować się na wykupienie pojazdu.

Jaki samochód wziąć w leasing?

Przedsiębiorca, który chciałby zdecydować się na skorzystanie z oferty leasingu, może samodzielnie wybrać taki pojazd, który będzie odpowiadał jego wymaganiom. Obecnie asortyment aut jest bardzo szeroki, stąd też często pojawia się pytanie – jakie auto wybrać na leasing z wykupem?

Przy wyborze odpowiedniego pojazdu do leasingu z wykupem, warto pamiętać o tym, że najlepiej, aby był to pojazd, który będzie mógł utrzymać wysoką wartość i posłużyć na długi czas, aby można było bezproblemowo korzystać z niego nie tylko w trakcie trwania umowy leasingowej, ale także po jej zakończeniu.

Jednocześnie pod uwagę trzeba wziąć cenę pojazdu, ponieważ im będzie on droższy, tym wyższa będzie wysokość raty leasingowej oraz koszt wykupu.

Samochód w leasing z wykupem – na co zwrócić uwagę?

Wybierając samochód w leasing z planowanym w przyszłości wykupem, trzeba pamiętać o paru kluczowych kwestiach:

  • Marka i model,

  • Rodzaj silnika,

  • Skrzynia biegów,

  • Koszty eksploatacji,

  • Awaryjność,

  • Wyposażenie.

Jak dobrać odpowiedni pojazd, biorąc pod uwagę powyższe kryteria związane z wyleasingowaniem pojazdu?

Marka i model

Najczęściej przedsiębiorcy decydują się na wzięcie w leasing samochodu osobowego, jednak może być to także auto dostawcze, gdy to właśnie taki model jest potrzebny do prowadzenia działalności gospodarczej.

Najlepiej zdecydować się na pojazd uznanej marki, która jest często wybierana, a także na model odpowiadający naszym wymaganiom. Zdecydowanie największym powodzeniem wśród klientów firm leasingowych cieszą się pojazdy marek niemieckich oraz japońskich.

Rodzaj silnika

Obecnie samochody można kupić w wariantach z silnikami benzynowymi, diesla, hybrydowymi oraz eklektycznymi. Wśród nich najczęściej wybierane są dwa pierwsze, jednak także auta hybrydowe i elektryczne mają wielu zwolenników.

Auto hybrydowe oraz elektryczne najlepiej sprawdzi się do dojazdów na które odległości, na przykład dla firmy prowadzącej działalność w obrębie jednego miasta czy powiatu. Auta z silnikami diesla są z kolei najczęściej wybierane przez przedsiębiorców, którzy często pokonują długie dystanse.

Skrzynia biegów

Nadal najpopularniejsza opcja to manualna skrzynia biegów, jednak wiele osób docenia wygodę, jaką daje skrzynia automatyczne. Z pewnością sprawdzi się ona do dojazdów po mieście. Warto też pamiętać, że im mocniejszy silnik, tym wyższe będą koszty ubezpieczenia pojazdu!

Koszty eksploatacji

Eksploatacja, w tym tankowanie i naprawa niektórych pojazdów może być związana z bardzo wysokimi wydatkami, dlatego warto uwzględnić także orientacyjne koszty eksploatacji pojazdu. Im będą one niższe, tym lepiej.

Awaryjność

Pod uwagę warto także wziąć awaryjność. Gdy auto uznawane jest za awaryjne, będzie mogło psuć się częściej, co będzie przekładało się na koszty jego napraw oraz brak dostępności, a tym samym większe trudności z prowadzeniem działalności.

Wyposażenie

Oczywiście, duże znaczenie ma także wyposażenie pojazdu. Producenci aut oferują swoje modele w różnych wersjach wyposażeniowych, dlatego warto zapoznać się z nimi bliżej, aby wybrać taką, która będę mogła spełnić nasze wymagania w pełni. Trzeba jednak wyważyć koszty oraz wersję auta, ponieważ im lepsze i bogatsze wyposażenie, tym pojazd będzie droższy.

Podsumowanie

Przedsiębiorca, który chciałby zdecydować się na leasing samochodu z jego późniejszym wykupem, powinien dobrać dla siebie taki pojazd, który będzie mógł posłużyć mu na długi czas bez konieczności prowadzenia jego częstych napraw i wysokich kosztów eksploatacyjnych. Wybierając odpowiedni samochód, który utrzyma wysoką wartość, przedsiębiorca może wtedy także po pewnym czasie go odsprzeda, odzyskują część pieniędzy, jakie wydał na leasing i wykup.


 
2021-10-07 14:32:28

Zostaw swoje dane kontaktowe jeśli chcesz kupić nowe auto w leasingu bądź kredycie.

Poniżej możesz wyrazić zgody na przesyłanie Ci informacji o nowych usługach i promocjach przez Kingsman sp. z o.o. KRS: 0000507613.
Pamiętaj, że zgody są dobrowolne i w każdej chwili możesz je odwołać.