Gdzie warto wziąć samochód w leasing? Wybór firmy leasingowej

Leasing samochodowy znajduje się w ofercie firm leasingowych, wielu banków, a także innych firm finansowych, które specjalizują się w tym zakresie. Przedsiębiorcy, którzy chcą zdecydować się na wzięcie samochodu w leasing, muszą zatem podjąć decyzję, u którego leasingodawcy złożyć swój wniosek. Czym należy kierować się przy wyborze odpowiedniej firmy leasingowej?

Gdzie warto wziąć samochód w leasing? Wybór firmy leasingowej

Poprzez leasing firma może pozyskać pojazdy potrzebne jej do prowadzenia działalności bez konieczności angażowania sporych sum. Leasing łączy w sobie wynajem wraz z kredytem, pozwalając na uzyskanie samochodu na określony czas trwania umowy leasingowej oraz w zamian za opłacanie rat leasingowych. W porównaniu do innych form finansowania, w tym kredytu samochodowego, leasing jest uznawany za najkorzystniejszą metodę pozyskania pojazdu dla przedsiębiorstwa.

Jakie firmy oferują leasing samochodów?

Z leasingu samochodowego można skorzystać w wielu firmach, w tym między innymi w firmach leasingowych, które specjalizują się tylko w jego udzielaniu, a także w bankach i pozostałych firmach finansowych. Własne działy leasingu mają również producenci samochodów.

Wybrane firmy prowadzące leasing samochodowy:

 • Alior Leasing
 • Europejski Fundusz Leasingowy – EFL
 • Idea Getin Leasing
 • ING Lease
 • Masterlease
 • mLeasing
 • Millennium Leasing
 • PKO Leasing
 • Pekao Leasing
 • Santander Leasing
 • Volkswagen Leasing

Jak widać, na polskim rynku działa wiele firm leasingowych, które pozwalają na skorzystanie z tej oferty finansowania. Stąd też bardzo często pojawia się pytanie – jaki leasing wybrać, aby rzeczywiście pozwolił on firmie na korzystanie z pojazdów w przystępnych cenach oraz na korzystnych dla niej warunkach?

Jak wybrać najlepszą firmę leasingową?

Aby wybrać odpowiednią firmę leasingową, należy zwrócić uwagę na szereg czynników związanych z jej ofertą, ale także na dodatkowe parametry, które będą decydowały o tym, czy jest ona korzystna.

Obecnie w poszukiwaniu najlepszego leasingu można również skorzystać z dostępnych w internecie informacji, w tym z kalkulatorów i porównywarek leasingu, rankingów firm leasingowych, opinii zamieszczanych na stronach jak fora, serwisy społecznościowe. Dzięki temu znalezienie dobrej oferty staje się znacznie łatwiejsze.

Przy wyborze odpowiedniej oferty leasingowej należy zwrócić uwagę na poniższe parametry:

1. Wysokość kosztów leasingowych.

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze oferty leasingu jest jego koszt. Różnice pomiędzy ratami leasingowymi w różnych firmach mogą wynosić nawet ponad 100 złotych, stąd też warto przeprowadzić dokładną analizę ofert i porównać je ze sobą.

Aby sprawdzić wysokość kosztów leasingowych w firmach leasingowych, warto zwrócić się o wykonanie indywidualnej kalkulacji albo skorzystać z kalkulatorów dostępnych na stronach internetowych.

2. Opinie na temat leasingodawcy

Najlepiej zdecydować się na skorzystanie z oferty firmy leasingowej, która ma pozytywne opinie od swoich klientów. Dzięki temu można skorzystać z oferty na wysokim poziomie, także w razie pojawienia się problemów.

Opinie na temat leasingodawców można znaleźć na wielu stronach internetowych, w tym na forach online, w mediach społecznościowych. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki, wpisując do niej nazwę wybranej firmy i dodatkowe słowo „opinie”.

3. Ubezpieczenie leasingowanego samochodu

Samochód w leasingu może ubezpieczyć firma lub też sam leasingobiorca. Warto jednak pamiętać, że zwykle firma leasingowa ma określone wymagania co do zakresu polisy ubezpieczeniowej.

Warto zatem zwrócić uwagę, jakie ubezpieczenie będzie wymagane przez firmę leasingową, a także jak należy je zawrzeć.

4. Opłaty dodatkowe

W umowie leasingowej oraz w dołączonej do nie tabeli opłat i prowizji można znaleźć dokładne informacje dotyczące kosztów leasingu. Warto wtedy zwrócić uwagę na ich zakres.

Przykładowo firma leasingowa może naliczać dodatkowe opłaty za wezwania policji wtedy, gdy pojazd zostanie sfotografowany przez fotoradar. Tabele prezentują również informacje dotyczące kosztów upomnień, wezwań czy monitów.

2021-04-15 13:44:44

Zostaw swoje dane kontaktowe jeśli chcesz kupić nowe auto w leasingu bądź kredycie.

Poniżej możesz wyrazić zgody na przesyłanie Ci informacji o nowych usługach i promocjach przez Kingsman sp. z o.o. KRS: 0000507613.
Pamiętaj, że zgody są dobrowolne i w każdej chwili możesz je odwołać.